Lákavá sněhová peřina, perfektně upravené sjezdovky, báječné běžkařské tratě, dětské lyžařské parky, půjčovny, snowbary, restaurace, krásné panoramatické výhledy, nová lanovka na Sněžku… Perfektně vybavená lyžařská střediska s veškerým zázemím na straně jedné, a zároveň mnohá „zapomenutá“ místa a zákoutí, kde budete jen Vy a příroda kolem…

Tak přesně takto vypadá ZIMA ve východních Krkonoších! Ať už se chystáte na jednodenní lyžovačku, na vánoční pobyt, na jarní prázdniny či na pravý zimní relax uprostřed přírody – pestrá nabídka turistické oblasti východní Krkonoše Vás uspokojí a dostane. Zdejší zimní střediska se pyšní bohatou nabídkou veškerého sportovního vyžití, v každém lyžařském středisku je fungující zázemí v podobě lyžařských škol pro malé i velké včetně zaměření na zahraniční klientelu, půjčoven lyžařského vybavení, i občerstvovacích zařízení. Samozřejmostí je široká škála společenského, kulturního a sportovního vyžití v případě nepříznivého počasí či jen tak pro zpestření.

Lanovka na Sněžku
Mezi hlavní lákadla patří nově vybudovaná lanovka na nejvyšší českou horu Sněžku. Současná supermoderní kabinová lanová dráha byla postavena v trase původní sedačkové lanovky, sloužící turistům již od roku 1949. Dominanta Sněžka se tak stala přístupnou pro všechny turisty včetně rodin s malými dětmi, i pro imobilní či jinak handicapované turisty.

www.snezkalanovka.cz
www.pecpodsnezkou.cz

 

ZIMNÍ STŘEDISKA

SKIRESORT ČERNÁ HORA – PEC

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC je lyžařským regionem s platností společné jízdenky, který vznikl spojením lyžařských areálů v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou, Velké Úpě, Černém Dole, Svobodě nad Úpou a částečně i Malé Úpě. Vlastníkem tohoto seskupení je společnost MEGA PLUS s.r.o., která je tak nejvýznamnějším provozovatelem v regionu.

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC nabízí návštěvníkům rozmanité lyžařské terény s celkovou délkou sjezdovek 37 km, je vybaven 1 kabinkovou lanovkou, 5 sedačkovými lanovkami, 31 lyžařskými vleky a 3 pojezdovými pásy. Pravidelně je tu udržováno až 90 km běžeckých tratí.
Doprava lyžařů mezi jednotlivými areály SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC je v období hlavní sezóny zajištěna skibusy na 3 páteřních linkách, doplněná o síť CITY busů v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou a v Černém Dole. Dopravu lyžařů k večernímu lyžování zajišťují tři linky skibusů.

www.skiresort.cz


SKIAREÁL ČERNÁ HORA - JANSKÉ LÁZNĚ

Významné lyžařské středisko, které uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře, zároveň je i rájem běžkařů. Zdejší dominanta Černá Hora se dá sjíždět také na sáňkách a bobech. Hlavním lákadlem je super-moderní osmimístná kabinová lanovka Černohorský express, která pojme a přepraví na 1 400 osob za den, a je jedinou svého druhu v ČR. Zdejší sjezdové tratě nabízejí všechny druhy obtížnosti a patří k nejdelším v Čechách (délka až 3 km). Pro běžkaře je pravidelně upravováno přes 50 km běžeckých tratí, sáňkaři mohou využít jedinečné 3,5 km dlouhé Černohorské sáňkařské cesty. Pro večerní lyžování je otevřena sjezdovka Protěž (1600 m).

http://www.skiresort.cz/skiarealy/cerna-hora/


SKIAREÁL PEC POD SNĚŽKOU

Moderní středisko hojně vyhledávané vyznavači zimních sportů všech věkových kategorií. Velké oblibě se těší také mezi nejmladší generací díky své široké nabídce volno-časových aktivit cílených na mladé. Skiareál Pec pod Sněžkou je vybaven 4sedačkovou lanovkou, 9 vleky a 1 pojezdovým pásem. Lyžaři tu mají k dispozici celkem 12,5 km sjezdových tratí různých obtížností. Lyžařské terény jsou oblíbeny zvláště rodinami s dětmi, protože je možné vybrat si od cvičných luk až po náročné sjezdové tratě. Večerní lyžování je zajištěno na třech osvětlených sjezdovkách Javor 1, 2 a na sjezdovce Zahrádky 3. V areálu najdete Funpark a Snowpark s překážkami a skoky. Pro běžkaře se průběžně upravují běžecké tratě.

http://www.skiresort.cz/skiarealy/pec-pod-snezkou/


SKIAREÁL SVOBODA NAD ÚPOU

Menší lyžařské středisko zacílené především pro začátečníky a rodiny s dětmi. Disponuje 3 lyžařskými vleky a sjezdovými tratěmi v délce do 350 m. Areál nabízí návštěvníkům zdarma trať obřího slalomu s časomírou, a nechybí tu atraktivní večerní lyžování za umělého osvětlení.

http://www.skiresort.cz/skiarealy/svoboda-nad-upou/


SKIAREÁL ČERNÝ DŮL

Areál vhodný pro rekreační lyžování a snowboarding, vhodný je pro začátečníky i rodiny s dětmi.
Doporučujeme začátečníkům a rodinám s dětmi. Z celkové délky 6,5 km je 69% sjezdovek vybaveno umělým zasněžováním. V areálu je největší dětský lyžařský park SkiResortu s kompletní nabídkou služeb - Ski & Snowboard Academy Dětský Park.

http://www.skiresort.cz/skiarealy/cerny-dul/


SKIAREÁL VELKÁ ÚPA

Malý, ale přátelský areál pro lyžování a snowboarding, kde si užijí sportovní i rekreační lyžaři a rodiny s dětmi. Celková délka 2,5 km sjezdovek je kompletně vybavena umělým zasněžováním. Večerní lyžování probíhá na sjezdovce Modřín.

http://www.skiresort.cz/skiarealy/velka-upa/


SKIPARK MLADÉ BUKY

Městys Mladé Buky najdete jen několik kilometrů za Trutnovem při cestě do Krkonoš. Díky své dostupnosti a vybavenosti je oblíbeným místem pro lyžařské vyžití obyvatel Trutnova a okolí. V lyžařském areálu je k dispozici několik vleků i lanovek různé obtížnosti, samotné středisko je ideální pro rodinné vyžití, a je vyhledávaným místem pro výuku začínajících nejmenších lyžařů.

www.areal-mladebuky.cz


SKI MALÁ ÚPA

Malebná horská víska Malá Úpa láká především milovníky klidnější relaxace v srdci přírody. Zdejší drsnější prostředí nabízí krásné terénní lyžování s překrásnými výhledy na dominanty Sněžku i Černou horu. Malá Úpa je také rájem běžkařů a na své si přijdou i rodiny s dětmi, pro které zde nechybí cvičné kopce s dětskými vleky. Areál nabízí celkem 3600 m lyžařských tratí, a to ve dvou střediscích – Pomezky a U Kostela. Pro milovníky běžeckého lyžování je k dispozici 10 km běžeckých tras.

www.skimu.cz


SKIAREÁL ARRAKIS ŽACLÉŘ - PRKENNÝ DŮL

Menší středisko zimních sportů hojně navštěvované rodinami s dětmi. Ideální pro vyznavače běžek s napojením na běžecké trasy v Polsku. Celkem 5 km sjezdovek obsluhují 3 vleky o délce 2x 1000 m a 1x 480 m. Pro snowboardisty je připraven nový snowpark.

www.skizacler.com

 


PRO MILOVNÍKY BĚŽEK

 

Aktuální informace o údržbě běžeckých tratí najdete na:

www.bilestopy.cz

Kontakt

Svazek obcí Východní Krkonoše

Národní 199
541 01 Trutnov


IČO: 71188371
DIČ: neplátce 

www.vychodnikrkonose.cz
www.krakonosovokralovství.czHKkraj logo

WEB realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje